Kategori
Ny A-lagstrener på plass!
Postet av Åssiden Idrettsforening den 9. Jan 2025
Sigve Solberg er ansatt som ny hovedtrener for A-laget. Sigve er fra Holmestrand, og bor i Oslo. Han har master i trenerrollen fra Norges Idrettshøyskole, UEFA B og er i gang med UEFA spillerutvikler B.
Hvordan føles det å være ny Åssia-trener, Sigve?
- Jeg gleder meg stort til å ta over treneransvaret i Åssiden. Det blir en spennende utfordring å bygge videre på det solide arbeidet som allerede er lagt ned i klubben, og sammen jobbe for å ta nye steg i riktig retning, sier den nye hovedtreneren.
Under studiene har han hatt flere trenerverv, blant annet hos Frigg i Oslo. Han var også analyseansvarlig en periode i Vålerenga Kvinner i Toppserien en periode. I 2023 var han assistent i Lokomotiv Oslo i 3.divisjon. Her tok han med seg mye erfaring rundt det å jobbe med en spillergruppe og involvering. Mye lik tankegang som vi har i Åssia, og som han selv mener er den beste måten å jobbe på.
- Det var interessant å høre Sigve beskrive miljøet og hvordan trenerteamet jobbet i Lokomotiv Oslo. Måten de jobbet i Lokomotiv, var den måten han ville jobbe som trener videre. Det er måten vi også har jobbet i Åssia de siste årene, sier daglig leder Ørjan Dimmestøl.
I 2024 jobbet han rundt A-lag for Ull/Kisa i Post Nord ligaen og var hovedtrener for G19 laget. I Ull/Kisa har han hatt 100% stilling. Der har han også jobbet med administrative oppgaver og akademi.
- Sigve er en man vil ha med seg i krigen. Ull/Kisa har dessverre store utfordringer, og når klubben trengte det så trådte Sigve virkelig til med bidrag i flere roller. Det viser gode holdninger og at ingen oppgave er for stor. Klubben har de siste årene satset på utvikling av våre unge talenter på banen, og med en hovedtrener som er 27år gammel satser vi nå også på et spennende talent på sidelinjen, sier Dimmestøl.
Sigve har vært igjennom flere møter med klubben, gjennomført analyse av A-laget og fått oppgaver i intervjuene som er knyttet til hverdagen i ÅIF. Altså har han allerede tilbragt noen timer på klubbhuset.
Hvordan er din opplevelse av klubben hittil?
- Åssiden er en klubb som har utviklet seg raskt de siste årene. Samtidig har klubben vært målrettet i sitt arbeid med å bevare sin sterke lokale forankring, noe som gjør det ekstra spennende å være en del av dette prosjektet. Med et tydelig fokus på fremgang og kontinuerlig utvikling.
Grunnet oppsigelsestid i Ull/Kisa ut januar så vil Sigve tiltre 1. februar. Det ser vår nye hovedtrener frem til.
Hva gleder du deg til i denne nye jobben som hovedtrener for Åssia?
- Jeg ser virkelig frem til å bli en del av denne dedikerte og hardtarbeidende spillergruppen, som har et solid fundament og et stort potensial for videre utvikling, avslutter Sigve.
I tillegg til å være hovedtrener for A-lag herrer i fotball, så skal Sigve overta ansvaret for FFO og fungere som trenerveileder. Det medfører noen endringer i organiseringen vår i administrasjonen, som vi kommer tilbake til i løpet av januar. Så følg med på hjemmesiden!
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.